Dom na skarpie usyutowany jest na malowniczo ukształtowanej działce w okolicach Szczecina.

Działka Inwestorów to nieregularnie ukształowana parcela o powierzchni prawie 3000m2. Największy atut, ale również wyzwanie, to niewątpliwie skarpa przeszywająca działkę.  Trudna, wymagająca, ale niezwykle urokliwa i inspirująca. Dużo zieleni, i prawie 10-metrowa różnica wysokości. Inwestorzy nie planowali iść na kompromisy – zlokalizowany od północy taras i część domu miały efektownie zawisnąć nad stromym zboczem pośród zieleni.

Zaprojektowany dom charakteryzuje prosta, ale dynamiczna i efektowna forma. Zgodnie z lokalnymi uwarunkowaniami, budynek przekryty został dachem dwuspadowym. Trzon obiektu ma kształt stodoły na planie przełamanego prostokąta, dostosowując się swoim kształtem do krawędzi skarpy.  Czarną bryłę domu planuje się wykończyć cegłą klinkierową oraz blachą trapezową.  Akcenty kolorystyczne stanowią płaszczyzny z drewnianym sidingiem.  Na ciemny regularny trzon nałożono kontrastujące białe płaszczyzny tarasów oraz zadaszeń budując dynamiczną całość.

Najefektowniejsza częśći działki to północna strona, w związku z czym, nie chcąc rezygnować z naturalnego światła – część dzienna została przeszklona w systemi okien bezramowych z 3 stron, maksymalnie wykorzystując walory działki – zapewniając mieszkańcom dużą ilość słońca, a przede wszystkim  otwierając niezwykły widok.


Dom na skarpie
Lokalizacja: okolice Szczecina, woj. zachodniopomorskie
Inwestor: Prywatny
Opracowanie: 2017