Aparthotel w Darłowie to koncepcja dużego apartamentowca zlokalizowanego w popularnym, nadmorskim kurorcie. W miejscowości na przestrzeni kolejnych lat powstają nowe budynku apartamentowe i hotelowe wzbogacają ofertę turystyczną.

Koncepcja zakłada wybudowanie obiektu z ok. 150 apartamentami, przeznaczonymi na sprzedaż oraz wynajem. W budynku zaplanowano także zespół SPA z basenami, wielofunkcyjną przestrzeń gastronomiczną, lokale usługowe dostępne z zewnątrz oraz parking podziemny.

Projekt aparthotelu nad morzem


Bryła obiektu to prosta forma. Obrys budynku wynika z kształtu działki. Zaplanowany na planie nieregularnego czworokąta aparthotel ma wysokość 5-kondygnacji przekytych dachem stromym. Elewacje obiektu planuje wykończyć się z ciemnej cegły klinkierowej, wyróżniając obiekt na tle okolicznej zabudowy i nadając mu eleganckiego charakteru. Podobnie dachy – strome połacie dachów pokryte zaprojektowano z wykończeniem z ciemnej blachy, twórząc spójną całość z niższą częścią. Dolna, parterowa partia aparthotelu to naturalne, ciemne drewno.

Prosta forma obiektu została rozrzeźbiona nieregularnym rytmem kontrastujących białych balkonów, które oplatają budynek ze wszystkich stron i nadają mu dynamicznego charakteru.


Aparthotel nad morzem
Lokalizacja: Darłowo, woj. zachodniopomorskie
Inwestor: Prywatny
Opracowanie: 2017