Dom nad wodą, okolice Szczecina
Projekt: 2017

Dom na wodą to koncepcja domu, który mógłby powstać pod Szczecinem, na jednej z urokliwych działek, dla mieszkańców marzącym o domu z widokiem na wodę.

Projekt domu zakłada zlokalizowanie funkcji na dwóch kondygnacjach zamkniętych w prostym kształcie. Jedna nietypowo – na poziomie widocznej z ulicy kondygnacji zaplanowano część nocną z obszernym tarasem, natomiast na częściowo zagłębionym poziomie -1  planuje się część nocną – sypialnia domowników oraz gości, również z niezależnym tarasem, umożliwiającym mieszkańcom podziwianie niezwykłych widoków.

Nowoczesna forma domu


Forma domu to prosta i nowoczesna bryła przekryta płaskim dachem, który nad niższą kondygnacją stanowi również taras.

Dwie bryły zamknięte zostały w proste ramy. Dzięki dużym przeszkleniom dom otwiera swoje wnętrze na niezwykłe otoczenie.

Dynamicznego charakteru bryle budynku nadaje „wycięcie”, który już w momencie wejścia na działkę podkreśla to, co najważniejsze – niezwykły widok. Formę budynku przebija chodnik z dynamicznych zejściem prawie nad samą wodę.

Elewacje domu planuje się wykończyć w białym tynku oraz drewnie, które nawiązywać może do zadrzewionego charakteru okolicy.