Projekt domu jednorodzinnego w Szczecinie
Lokalizacja: Szczecin, województwo zachodniopomorskie
Powierzchnia użytkowa: Parter 120m2 + piętro 80m2 = 200m2
Inwestor: Prywatny
Data opracowania:
2014


Dom w Szczecinie


Projekt domu w Szczecinie to koncepcja małego domu jednorodzinnego z płaskim dachem. Dom ma nawiązywać do współczesnej architektury i  odbiegać od stylistyki większości polskich dworków. Dom mógłby także zostać zrealizowany przy stosunkowo niewielkim budżecie.

Nowoczesne domy większości inwestorom kojarzą się przede wszystkim z prostą formą budynku, płaskimi dachami oraz dużymi przeszkleniami.

Forma domu


Forma projektowanego w Szczecinie domu została maksymalnie uproszczona. Bryłę budynku tworzą dwa prostopadłościenne bloki. Dom jest „zamknięty” od strony drogi dojazdowej, frontowa elewacja posiada minimalną ilość okien. Budynek „otwiera” się natomiast na ogród, przeszkleniami integrując wnętrza domu z przestrzenią na zewnątrz – ogrodem i tarasem.

Stropodach domu nad salonem tworzy jednocześnie taras dla pomieszczeń zlokalizowanych na pierwszym piętrze. Każda sypialnia posiada swój własny taras. Stąd też każdy przyszły mieszkaniec miałby zapewnioną własną przestrzeń zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.

Nadwieszona bryła z małym gabinetem tworzy zadaszenie nad głównym wejściem do domu.

Projekt domu w Szczecinie to także przykład na to, że budynek jednorodzinny nawiązujący stylistyką do współczesnych trendów wcale nie musi być drogi. Przemyślany układ funkcjonalny oraz dobrane materiały, technologie i rozwiązania techniczne pozwalają również na realne oszczędności.