Dom z Trzech Brył powstał dla bardzo sympatycznej młodej pary z trójką dzieci. Budynek o powierzchni prawie 300 metrów kwadratowych we współczesnym stylu nawiązuje do klasycznej formy domu. Całe założenie tworzą dwie bryły przekryte stromymi dachami, które łączy parterowa podstawa z płaskim dachem.

Wejście usytuowane w centralnej części domu wyraźnie dzieli układ funkcjonalny domu na część dzienną i część nocną.

Przestrzeń wypoczynkowa sięgająca kalenicy dachu  została doświetlona z trzech stron, dając zarówno możliwość wglądu na strefę wejściową, jak i łapiąc naturalne południowe światło oraz otwierając się na prywatny ogród z drugiej strony działki.

Prywatny taras usytuowany w centralnej części domu jest widoczny już po wejściu domu, otwierając mieszkańcom widok na ogród i krajobraz w oddali już po przekroczeniu drzwi. Otoczony z trzech stron zapewnia mieszkańcom prywatność, a ażurowa konstrukcja tworzy latem przyjemną, częściowo zacienioną przestrzeń.

Poszczególne bryły wyraźnie podkreślają poszczególne strefy funkcjonalne wewnątrz – otwartą część dzienną z kuchnią (brudną i czystą), jadalnią oraz salonem, część nocną z sypialnią rodziców (z własną łazienką i garderobą), pokojami dzieci i dodatkowymi łazienkami oraz pomieszczeniami technicznymi uzupełniającymi program domu (pralnia, kotłownia). W przestrzeni poddasza znajduje się biuro, sala do ćwiczeń, która może pełnić funkcje pokoju gościnnego oraz dodatkowy pokój i łazienka. Z pomieszczeń zlokalizowanych na wyższym poziomie można również wyjść na niewielki taras usytuowany nad parterem.

Elewacje domu wykończone zostały cegłą klinkierową, tynkiem w kolorze białym oraz powierzchnią imitującą drewno. Faktury i kolory podkreślają kształty poszczególnych brył. Dom pod Szczecinem to duża rezydencja zbudowana z prostych form, we współczesnym stylu korespondująca z architekturą domów zlokalizowanych w okolicy.


Dom z Trzech Brył
Lokalizacja: okolice Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Inwestor: Prywatny
Architektura: Tomasz Melnicki, Tomasz Sobiecki
Konstrukcja: Bogdan Adamczyk
Instalacje sanitarne: Instal Group – Łukasz Łukin
Instalacje elektryczne: Electricland- Piotr Majchrzak
Powierzchnia: 290 m2
Projekt: 2020-2022 / Realizacja: 2022-2024