Projekt domu dla wielopokoleniowej rodziny
Projekt: 2015
Powierzchnia użytkowa: Parter 130m2 + Piętro 130m2 = 260m2
Inwestor: Prywatny


„Dom na Przestrzał” to projekt nowoczesnego domu wielopokoleniowego. Koncepcja zaprojektowana została z myślą o  wielopokoleniowej rodzinie.

Dom zapewnia niezwykłe widoki zarówno od strony wschodniej – np. panorama miasta oraz zachodniej – atrakcyjny drzewostan, jak również południowej – strefa dzienna z dużym ogrodem. Istnieje możliwość dostosowania układu funkcjonalnego również dla innych lokalizacji.

Dom w efekcie otwiera się na wszystkie atrakcyjne strony świata, maksymalnie wykorzystując potencjalne widoki.

Dynamiczna forma domu


Dynamiczna forma obiektu z każdej strony zapewnia inne doznania widokowe. Bryła obiektu została ukształtowana tak, aby wszystkie strefy domu maksymalnie się przenikały, integrując wnętrze domu z przestrzenią na zewnątrz.

Dom został tak zaprojektowany, aby zarówno najstarsi przedstawiciele rodu, jak i młodzi rodzice z dzieckiem – mieli zapewnioną własną, odrębną intymność. Na parterze zlokalizowano salon z kuchnią oraz sypialnię dla starszych mieszkańców, natomiast na poziomie I piętra zaplanowano kolejny salon z własnym tarasem, jadalnię oraz sypialnie dla rodziców z dzieckiem. Każda strefa posiada własne, wydzielone dojście, taras oraz wyjście na ogród.

Nowe spojrzenie na model rodziny wielopokoleniowej pozwoliło na stworzenie interesującego domu o współczesnym wyrazie dla wymagających Klientów.