Nowoczesna stodoła


Dom DWUSPADOWY zaprojektowany został jako uniwersalny – na potrzeby działki z miejscowym planem narzucającym geometrię dachów. Zgodnie z zapisami zaprojektowano budynek  o stromym dachu. Ideą projektu było stworzenie domu o klasycznej, zamkniętej formie z symetrycznym przekryciem. Bez wykuszy, bez udziwnień – prosta bryła ze stromym dachem.

Program funkcjonalny jest standardowy. Część dzienną zlokalizowano na poziomie parteru, który mieści salon z jadalnią i kuchnią, pomieszczenia techniczne oraz garaż. Część nocną, czyli sypialnie przyszłych mieszkańców, usytuowano na I piętrze. Na poziomie I piętra zaprojektowano również duży gabinet.

Ponadto, na najwyższym poziomie – poddaszu użytkowym w stromym dachu zaprojektowano strefę aktywności – siłownię z przyrządami do ćwiczeń oraz małą sauną. Jest to powierzchnia, która może być użytkowana przez wszystkich mieszkańców – zarówno starszych, jak i młodszych. Mocno przeszklona przestrzeń otwiera się na otaczający krajobraz umilając mieszkańcom aktywną formę spędzania wolnego czasu.

Od strony ogrodu zaprojektowano taras będący przedłużeniem strefy dziennej z małym strumykiem ożywiającym przestrzeń przy domu. Również od tej strony, dom maksymalnie otwiera się na otoczenie poprzez przeszklenia sypialni oraz salonu.

Współczesny charakter klasycznej formy domu


Dom posiada współczesny wyraz. Elewacje domu planuje się pokryć konsekwentnie płytami włókno-cementowymi, z akcentami w postaci drewnianych wykończeń poszczególnych ścian ocieplającymi charakter domu.

Projekt jest próbą stworzenia ciekawego budynku o maksymalnie uproszczonej formie tradycyjnego domu z dwuspadowym dachem we współczesnej interpretacji.


Projekt domu dla rodziny aktywnej
Lokalizacja: woj. zachodniopomorskie
Projekt: 2016