Nasz najnowszy projekt – Dom dwuspadowy!

Nowoczesny dom ze stromym dachem. Projekt: DISM Architekci

Projekt domu dla rodziny aktywnej
Lokalizacja: woj. zachodniopomorskiego
Projekt: 2016
Inwestor: Prywatny


Dom DWUSPADOWY zaprojektowany został dla aktywnej młodej rodziny z dziećmi. Miejscowy plan narzucił geometrię dachów – zgodnie z zapisami projektowany budynek miał posiadać klasyczny stromy dach. Ideą projektu było stworzenie domu o klasycznej, zamkniętej formie z symetrycznym przekryciem. Bez wykuszy, bez udziwnień – prosta bryła ze stromym dachem.

Program funkcjonalny jest standardowy. Część dzienną zlokalizowano na poziomie parteru, który mieści salon z jadalnią i kuchnią, pomieszczenia techniczne oraz garaż. Część nocną, czyli sypialnie mieszkańców, usytuowano na I piętrze. Na poziomie I piętra zaprojektowano również duży gabinet.

Przyszli mieszkańcy to także rodzina aktywna sportowo. Na najwyższym poziomie – poddaszu użytkowym w stromym dachu zaprojektowano strefę aktywności – siłownię z przyrządami do ćwiczeń oraz małą sauną. Jest to powierzchnia użytkowana przez wszystkich mieszkańców – zarówno rodziców, jak i dzieci. Mocno przeszklona przestrzeń otwiera się na otaczający krajobraz umilając mieszkańcom aktywną formę spędzania wolnego czasu.

Nowoczesny dom ze stromym dachem. Projekt: DISM Architekci

Od strony ogrodu zaprojektowano taras będący przedłużeniem strefy dziennej z małym strumykiem ożywiającym przestrzeń przy domu. Również od tej strony, dom maksymalnie otwiera się na otoczenie poprzez przeszklenia sypialni oraz salonu.

Dom miał posiadać współczesny wyraz. Elewacje domu pokryto konsekwentnie płytami włókno-cementowymi, z akcentami w postaci drewnianych wykończeń poszczególnych ścian ocieplającymi charakter domu.

Projekt jest próbą stworzenia ciekawego budynku o maksymalnie uproszczonej formie tradycyjnego domu z dwuspadowym dachem we współczesnej interpretacji.

Nowoczesny dom ze stromym dachem. Projekt: DISM Architekci

← Poprzedni

Następny →

DISM Architekci
Scroll Up